RESPONSIVE LEADERBOARD AD AREA
Genel

ERDOĞAN’DAN MİLYARLIK MÜJDE

erdoğan müjdeyi verdi doğalgaz
Beğendim
Beğendim Bayıldım Haha Süper Üzüldüm Kızdım
11

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan salı gününden bu yana tüm Türkiye’nin beklediği müjdeyi açıkladı.

Salı gününden beri Cumhurbaşkanı ve çoğu üst düzey siyasiler, cuma gününü işaret ederek, halka bir müjde verileceği açıklandı.

Tabi ki de ülkece tahminler yapılmaya başlandı. Acaba Cumhurbaşkanı hangi müjdeyi verecekti? Doğru yanlış bir çok tahmin yapıldı ve sonunda cuma günü geldi çattı. Ve Cumhurbaşkanı Erdoğan saat 15.00′ te yaptığı “Ulusa Sesleniş” konuşmasında 320 milyar metreküp doğal gaz rezervini Karadeniz açıklarında keşfedildiğini açıkladı.

Yerli Sondaj Gemisi Fatih İle Çalışmalar Yürütüldü

İstanbul’un Fethi’nin yıl dönümü olan 29 Mayısta denize açılan Türkiye’nin ilk yerli sondaj gemisi Fatih, Karadeniz’de keşiflerine başlamıştı.

Bütün teknik aksamı güncellenen Fatih, kendi muadili 16 sondaj gemisi arasından, bünyesinde yüksek teknolojiye barınıran dünyanın ilk 5 gemisi arasında bulunmayı başardı.

12 bin 200 metre derinlikte (yani dünyanın en derin çukurundan daha derin) ve çok yüksek basınç şartlarında bile deniz sondajı yapabilme yeteneği var.

Aktif konumlandırma sistemi ile 6 metre yükseklikteki dalga boyunda bile pozisyonunu koruyarak işlemleri sürdürebilen Fatih, bu teknolojik donanımı ile zorlu çalışma şartlarında bile çalışarak kendini kanıtlamış bir gemi.

Beğendim
Beğendim Bayıldım Haha Süper Üzüldüm Kızdım
11
RESPONSIVE LEADERBOARD AD AREA
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

17 + 11 =